Pesupesemise trikid: 20 elumuutvat näpunäidet pesumasina kasutamiseks Milline oleks elu ilma tagasihoidliku pesumasinata? Enamiku jaoks on see oluline seade, millele me iga päev toetume aga kas te võtate oma pesumasinast maksimumi? Alates pesumasinaga seotud probleemide lahendamisest kuni erinevate rõivaste pesemise sageduseni, oleme välja mõelnud mõned nutikad pesupesemise trikid, mis aitavad teil saada tõeliseks pesupäeva professionaaliks!

PARIMAD TRIKID PESU PESEMISEKS

20 NÄPUNÄIDET
MIS TEEVAD TEIST
PESUPÄEVAL TÕELISE MEISTRI!

Levinud pesumasinaprobleemid ja nende LAHENDAMINE

Vesi ei voola masinast ära...

Pesumasin on vett täis ja see ei voola ära. Seda põhjustab tavaliselt ummistus pumba filtris või äravoolutorus.

Lahendus:

lülitage pesumasin isolatsioonilülitist välja või eraldage vooluvõrgust ja leidke seadme alumisel parempoolsel küljel asuv filter. Filtri eemaldamiseks ja puhastamiseks lugege selle lehe lõpus asuvat kasulike juhendite jaotist. Kui see viga ei paranda, veenduge, et tühjendusvoolik ei ole muljutud, väändunud ega keerdunud ning et äravoolutoru, millega pesumasin on ühendatud, ei ole ummistunud.

Uks ei avane!

Programm on lõppenud, masinas on värskelt pestud riided, aga uks ei liigu.

Lahendus:

lülitage masin pistikust välja, oodake 60 sekundit ja lülitage pesumasin uuesti sisse. Kui see ei tööta või trumlis on endiselt vett, siis järgige selle lehe lõpus asuvat kasulike juhendite jaotist.

Masin liigub trummelkuivatuse ajal ringi...

Kas teie masin teeb müra ja hüppab toas ringi? All on toodud mõned soovitused selle probleemi kõrvaldamiseks.

Lahendus:

kontrollige, kas pesumasin on tasapinnaliselt ja seisab kindlalt kõigil jalgadel. Vajadusel reguleerige jalgu. Veenduge, et põrand on tugev ja pesumasin ei seisa vaibal. Kui masin ei ole tasapinnaliselt või on ebastabiilne, siis liigub see trummelkuivatuse ajal ringi ja võib saada kahjustada. Kontrollige pesumasina jalgu ja veenduge, et need on kõik tasapinnaliselt. Samuti püüdke vältida masina ülekoormamist, sest ka see võib põhjustada tasakaalustamatust.

Väljuge
PESUPROGRAMMI
mugavustsoonist

Käsitsipesu
kasutage seda tsüklit veendumaks, et õrn pesu ei saa kahjustada.
Tekid/voodipesu
kasutab kõrgeid temperatuure ja keskmise kiirusega trummelkuivatust.
Kiirpesu
suurepärane väikeste ja vaid veidi määrdunud pesukoguste jaoks.
Eelpesu
kas peate eemaldama kangekaelse pleki? Enne tavalise pesutsükli alustamist kasutage plekieemaldajat ja eelpesu.
Allergiavastane
vähendab kassi- ja koerakarvade, õietolmu allergeenide ja bakterite ning seente kogust.
Villane pesu
suurepärane talvekuudel. Peske kudumeid neid minimaalselt kahjustades.
Kortsudevastane 
ideaalne kui te ei saa pesu kohe kuivama riputada. Vähem triikimist on alati boonus!

Appi!
Mu pesumasin
LÕHNAB!

„Pesumasinat on soovitatav aeg-ajalt puhastada. Pehmendaja, pesuvahend ja mustus võivad koguneda, põhjustades ebameeldivaid lõhnu. Kasutage pesumasina puhastusvahendit. Lisage see lihtsalt pesuvahendisahtlisse ja käivitage kõrge temperatuuri programm ilma pesu lisamata.“
Tom McGarry Beko pesutoodete tootejuht
Puhastage pesuvahendi sahtel Tehke seda vähemalt kord nädalas, et eemaldada liigne pesuvahend, mis võib hiljem haiseda ja hallitada.
Kasutage automaatseid puhastusfunktsioone Paljudel Beko pesumasinatel on automaatne puhastusfunktsioon, nagu DrumClean+, mis eemaldab kogunevad bakterid ja puhastab trumli temperatuuril 70 °C.
Jätke uks pärast kasutamist lahti Jätke pesumasina uks lahti, et lasta trumlisse õhku. Kui uks on suletud, võivad bakterid niiskes keskkonnas kiiremalt levida.
Pühkige ukse tihendit pärast iga pesukorda Kasutage pärast iga pesukorda puhast lappi ja eemaldage ukselt ja tihendilt üleliigne niiskus. Tihendite vahele jäänud vesi muutub kiirelt ebameeldivaks ja hakkab lõhnama.

Pesupesemise
näpunäited, mis
muudavad elu!

Lõpetage kadunud sokkide needus
Peske sukkpükse ja spordisokke võrkkotis või vanas padjapüüris, et vältida väikeste sokkide tsükli lõpus ära loputamist.
Tõmblukud kinni
See tagab, et need ei kahjusta masinas olles teisi riideid. Ja otsige taskutest münte, salvrätte ja võtmeid... need kõik võivad hõlpsasti pesumasinasse sattuda ja probleeme tekitada
Higi pärast ei pea muretsema
Lisage valgetele särkidele jäänud higiplekkidele enne pesemist veidi äädikat, see on lihtne aga tõhus plekieemaldaja.
Pöörake teksad pahupidi
See ennetab värvide hajumist ja vähendab võimalust, et teksad määrivad teisi riideesemeid.
Käepärane trikk
Trumli ülekoormamine mõjutab pesumasina tõhusust ja lühendab selle tööiga. Täidetud trumli ülaossa peaks mugavalt mahtuma ka teie käsi.
Tehke värvitest
Niisutage uuel riideesemel väikest peidetud ala ja suruge sellele valge taskurätt või puhas lapp. Värvide ülekandumisel tasub seda riideeset muudest riietest eraldi pesta.
Külmutage enne pesu
Kohevate riideesemete pesemisel hoidke neid enne pesumasinasse asetamist jääkapis. See vähendab villa kuhjumist.

Mida tähendavad
rõivaste
hooldussildid?

Rõivaese on masinpestav.
Peske näidatud temperatuuril.
Peske ainult käsitsi.
Rõivaeset ei tohi pesta.
Kasutage sünteetilise pesu programmi.
Kasutage ainult tundliku/õrna pesu programmi.
Ainult keemiliseks puhastamiseks. Sellel võib olla number, mis annab teavet keemilise puhastuse teenusepakkujale.
Mitte trummelkuivatada.

Kui sageli
MA PESEN oma...

Teksad
Iga kuue  kuu tagant
Paljud meist ei muretse teksade pesemise pärast iga kandmise järel. Tegime kiire küsitluse ja avastasime, et 59% inimestest peseb oma teksapükse iga nädal! Ainult 8% peseb oma teksaseid kord aastas!
Voodipesu
Kord nädalas
Hea õnne korral veedate kaheksa tundi öösel oma voodites magades, seega on oluline, et voodipesu on puhas. Mikrobioloogi Philip Tierno sõnul peaks pesukordade vahele jääma maksimaalselt üks nädal. Sedasi ennetate bakterite levikut!
Rinnahoidjad
Iga 3-4 kandmise järel
Rinnahoidja võib aluspesusahtlisse jääda muudest rõivaesemetest veidi kauemaks. Peale selle on need kallid ja liigne pesemine võib neid rikkuda! Peske neid padjapüüris, sest sedasi ei satu paelad sõlme.
Särgid
Pärast iga kandmist
Särgid on kerged ja mugavad, kuid kuna me higistame kogu päeva, võivad neile tekkida värskust vähendavad plekid. Särkide hoidmiseks veenduge, et need jõuavad koju jõudes otse pesumasinasse.